• Tel:
  • +420 602 319 697

Dr. E. Beneše 5, Šumperk  •  ordinace@alergocentrum.cz

Image

Alergie na roztoče

Roztoči jsou drobní, pouhým okem neviditelní členovci. V našich domácnostech jsou všudypřítomní. Živí se šupinkami kůže, lupy, vlasy a chlupy. Pro alergiky jsou nejdůležitější 2 druhy. Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae.

Nejvíce roztočů žije v matracích, lůžkovinách čalounění. Nejlépe se jim daří v teplotách kolem 25oC a více a při vlhkosti nad 55%.

Mrtvá těla roztočů a jejich výkaly tvoří jemné částečky v prachu, které vyvolávají alergické potíže.

Alergici na roztoče mají nejvíce potíží od podzimu do jara, během topné sezóny.
Nejdůležitější je pro alergika péče o lůžko. Naprosto nezbytný je polštář a pokrývky z pracího materiálu - nejlépe duté vlákno a je nutné je prát 1x za 2 měsíce nejméně při 60oC. Postel je nutné často větrat, je vhodné lůžkoviny pověsit na slunce nebo do mrazu. Lze také polštář i pokrývku, zabalené do igelitu, občas vložit do velkého mrazicího boxu, kde mráz roztoče usmrtí. I přesto tato opatření se musí pokrývky pravidelně prát!

Matraci luxujeme 1x týdně, z obou stran.. Dříve se často doporučovaly speciální povlaky na matrace a lůžkoviny, dnes se jejich účinek považuje za sporný.

Plyšové hračky omezte na rozumné množství, občas je nechte přenocovat v mrazicím boxu, pravidelně je perte.

Koberce, záclony a závěsy nejsou tak nebezpečné, jak se dříve myslelo, ale je nutné je často luxovat, záclony a závěsy často prát. Pozor na lapače prachu v bytě (chlupaté přehozy, dekorace, i sušené květiny...)

Dostatečně větrejte.

Požadavek na vyšetření

Chcete-li se objednat na vyšetření navštivte tuto stránku .
ZDE

Ordinační hodiny

Aplikace <b>injekcí</b>

Aplikace injekcí