• Tel:
  • +420 602 319 697

Dr. E. Beneše 5, Šumperk  •  ordinace@alergocentrum.cz

Image

Alergie na plísně

Potíže u alergiků na plísně vyvolávají drobné částečky plísní - tzv. spóry, které jsou pouhým okem neviditelné a poletují vzduchem obdobně jako pylová zrna. Vyskytují se ve venkovním i v domovním prostředí. Nejčastějšími druhy jsou plísně rodu Alternaria, Cladosporium, Aspergillus, Stemphyllum.

Plísně ve venkovním prostředí - mají obdobnou sezónu jako pyly - léto a časný podzim. Nejvíce plísní se vyskytuje v teplém a vlhkém počasí („skleníkové počasí"). Pro alergiky na plísně platí prakticky stejná opatření jako pro pacienty s pylovou alergií.

Navíc doporučujeme - vyhýbat se skleníkům a práci v nich, nepracovat s kompostem, nesbírat padané ovoce.
V domácím prostředí - bedlivě sledovat výskyt plísní na zdech a ihned je odstraňovat. Nikdy je neseškrabujte ze zdí! Jen byste zvýšili množství spór v bytě. Použijte chemické protiplísňové prostředky - např. SAVO.

V ložnici alergika na plísně by neměly být květináče - na povrchu hlíny se může vyskytovat plíseň. Nevhodné jsou tapety.

Odstraňujte včas z bytu zbytky potravin, odpadky.

V moderních budovách s klimatizací se mohou také ve zvýšené míře vyskytovat plísně. Nepořizujte si domů ani čističky vzduchu s vodní nádrží a zvlhčovače.

Požadavek na vyšetření

Chcete-li se objednat na vyšetření navštivte tuto stránku .
ZDE

Ordinační hodiny

Aplikace <b>injekcí</b>

Aplikace injekcí